Męskie swetry

Jak nosić męskie swetry?

Modne swetry to nieodłączny element dżentelmena. Zapewniają ciepło, komfort noszenia i możliwość dostosowania stylizacji. Swetry noszone do pracy pozwolą podkreślić własny styl, bez rezygnacji z profesjonalnego wyglądu. Sprawdź, jak nosić męski sweter w każdej sytuacji.

Jak nosić męskie swetry?

Znudziło Ci się codzienne noszenie koszul? Szukasz odmiany w swoich stylizacjach? A może przy zmianie pory roku, koszula i kurtka nie są już wystarczające wieczorami? W takim razie wybierz wygodny i ciepły sweter męski.

Sweter z wygodnych materiałów może być świetnym elementem w swobodnych, jak i eleganckich stylizacjach. Nadaje się do utrzymywania ciepła w chłodne dni, a jednocześnie nie ogranicza się do zakładania go wyłącznie do pracy.

Ubieraj swetry do ulubionych spodni – bojówek, jeansów i spodni typu chinos. W przypadku eleganckiej stylizacji granatowe swetry komponują się z wełnianymi spodniami wizytowymi.

Sweter z okrągłym kołnierzem

Uważany za najbardziej klasyczny i ponadczasowy wzór, sweter z okrągłym wycięciem pod szyją jest elementem podstawowym każdej garderoby męskiej. Jego cechą charakterystyczną jest zdefiniowany brak kołnierza i okrągły dekolt, który zazwyczaj jest ozdobiony prążkowanymi wyszywaniami.

Sweter z okrągłym wycięciem pod szyją nadaje się do różnych strojów. Noszona pod nim koszula, która nie ujawnia własnego dekoltu, może nadać świetny „nagi” wygląd pasujący do pary dżinsów. Podczas noszenia swetra z parą chinosów i koszulą z kołnierzykiem może nadać bardziej elegancki wygląd codziennemu strojowi.

Swetry z dekoltem w szpic

Największą zaletą swetra w szpic (tzw. V-neck) jest jego uniwersalność. Można go nosić zarówno do pracy, jak i na randkę lub kolację ze znajomymi. Styl V Neck działa podobnie do koszuli i przyciąga uwagę do twarzy.

Dekolt w szpic jest postrzegany jako “krok dalej” w kierunku formalności. Podczas gdy inne swetry z dzianiny mogą wyglądać niekoniecznie dobrze we wzorach i kolorach, to dekolt w szpic nadaje subtelności podstawowym kolorom i prostym wzorom. Podstawowymi kolorami są szarości, czerń i granat.

Sweter rozpinany

Sweter rozpinany na szyi, do połowy swetra lub ¼ to bardzo uniwersalny wariant swetra, który nadaje się równie dobrze jako jedyna warstwa zewnętrzna stylizacji lub warstwa środkowa.

Rozpinany na szyi kołnierz może często przekraczać granicę między tańszym strojem a strojem typowo eleganckim. Z tego powodu nie zaleca się stosowania półśrodków przy zakupie swetra rozpinanego i powinieneś poszukać materiałów wyższej jakości, takich jak merynos.

W połączeniu ze sportową kurtką, niepozorną koszulą i dżinsami, sweter rozpinany może uzupełnić świetny strój na co dzień.

Golf

Największym propagandystą golfów na miarę XXI wieku zdecydowanie był Steve Jobs. Prosty, czarny golf w połączeniu z jeansami i obuwiem sportowym był mieszanką elegancji i ekstrawagancji.

Sweter z kołnierzem, ma wydłużony dekolt, który zakrywa szyję noszącego. Ta dodatkowa ochrona jest idealna na te typowe dla dzianin miesiące przez zimę i jesień. Właśnie z tego powodu rolka z kołnierzem zyskała dużą popularność na stokach narciarskich, szczególnie w świecie après ski.

Golf prawie wyłącznie ubiera się w swobodnym otoczeniu, a bardzo rzadko w eleganckim, a nawet jeśli w eleganckim, to bardzo, bardzo swobodnym. Golf można nosić pod zwykłą kurtką, aby uzyskać jeszcze więcej ciepła. Będzie dobrze wygląd w połączeniu z jeansami lub chinosach.

Warto również wspomnieć, że najlepiej jest unikać kołnierzyka przez osoby, które mają krótkie szyje, ponieważ mogą powodować niewygodny i nieprzystosowany wygląd.

Pulower

Kiedyś noszone przez naszych dziadków i ojców. Obecnie mało popularne, choć wciąż znajdą się fani tego typu swetra. Pulower nazywa się również “kamizelką swetrową” i jest w tym dużo racji. Sweter bez rękawów pozwala pokazać rękawy koszuli w całej okazałości. Pulowery najczęściej mają dekolt półokrągły lub w szpic. Pulowery mogą być noszone jako warstwa zewnętrzna pod kurtką lub płaszczem w chłodne dni.

About The Author

Dodaj komentarz