Jaki powinien być współczesny mężczyzna?

Atrybuty współczesnego mężczyzny, czyli z czego powinieneś być dumny

Kiedyś zbroja, miecz i dama serca. Potem dwór i setki kochanek. A dziś? Co konstytuuje mężczyznę trzeciej dekady XXI wieku? Co powinien mieć, co nosić, gdzie się pojawiać i bez czego nie móc się obejść, by można było go uznać za symbol męskości w naszych czasach? Jeśli się nad tym zastanowisz, dojdziesz do tego samego wniosku co my – wiele.

Smartfon, który nie rozładuje się po dwóch minutach oglądania filmu

Podłączenie do sieci w XXI wieku to oczywistość, a gdy dziś jesteśmy u progu piątej generacji internetu, tym bardziej potrzebujemy urządzenia do zarządzania otaczającą nas technologią. Czy to jeszcze telefon? W jakimś sensie na pewno, w końcu można z niego dzwonić, jednak przede wszystkim to rezerwuar aplikacji. Co jest najważniejsze w dostępie do rzeczy, które są smart? Bateria. Więc współczesny mężczyzna musi mieć telefon schowany za ładnym, stylowym i nie nazbyt ekstrawaganckim etui, może dysponować wzmocnionym ekranem w swoim smartfonie, ale na pewno musi zadbać o baterię, które nie może się szybko wyładowywać. A powerbank nie powinien wystawać z kieszeni marynarki.

Samochód? Raczej hybryda niż widlasta V ósemka

Ryczące samochody zachwycają każdego. Lubimy na nie patrzeć, podziwiać, wyobrażać sobie, jak jeżdżą. Ale kiedy przychodzi co do czego, to okazuje się, że na zakup wybieramy coś… praktycznego. Pragmatyka to podstawa, a dziś tego wyrazem jest hybryda. Auta o napędzie elektrycznym i spalinowym są najlepszym sposobem na dbanie o środowisko, zachowanie przyjemności z jazdy, naturalnego brzmienia silnika i więcej w portfelu. Zdecydowanie współczesny mężczyzna musi mieć w sobie coś z ekologia i ekonomisty. Przynajmniej, jeśli chodzi o to, co stoi w garażu.

Ubiór – niebanalny, nienudny i nieekstrawagancki

Złoty środek? O ile oczywiście jest możliwy. Modny mężczyzna nie unika koszul, kamizelek, marynarek, ale raczej nie łączy ich w jedno. Do tego golf opinający umięśnione ciało, albo lekko przylegająca do ciała bluzka z długim rękawem i bransoletka ze skóry. Stylizacje współczesnych facetów muszą być formalne i nieformalne zarazem. A przy tym nie mogą wiać nudą, także kolorystyczną. Opieranie się na samym granacie i odcieniach niebieskiego czy czerni nie sprawią, że będzie można się poczuć spełnionym.

Pomyśl o sobie

Tak. Współczesny mężczyzna dba o siebie, używa peelingu do skóry twarzy i stara się ułożyć każdy kawałek owłosienia na ciele. Patrzy na siebie, ale z myślą o innych. Dba i jest zadbany. Po prostu wie, co robi. I to mu wystarcza.

About The Author

Dodaj komentarz