Technologiczna nowość

Twój technologiczny Kompan

Powiedzieć, że technologia towarzyszy nam każdego dnia, to jak oznajmić, że Ziemia obraca się wokół Słońca, woda zamarza w temperaturze 0 stopni Celsjusza, a najlepsze pierniki wypiekane są w Toruniu – toż to oczywiste oczywistości!!! Gdyby wymienić jej wszystkie możliwe zastosowania, to z pewnością byłaby tematem na niejedną publikację naukową. Ten tekst będzie oscylował wokół technologii, która w obecnej rzeczywistości, równie często jak smartfon (o którym właśnie pomyślałeś) jest przy nas obecna. Tak, chodzi o komputer, przy czym to dość uproszczona nazwa w przypadku tego urządzenia 2 w 1. Zresztą, poznaj Surface Pro 7 i sam się przekonaj.

Współczesny Transformers

Urządzenie działa w trzech trybach – laptopa, studio oraz tabletu. Każdy z trybów dobrze dostosowuje się do warunków, w jakich pracuje. O ile opcje laptopa i tabletu będą dość oczywiste (mam taką nadzieję), to skupimy się na pozycji „studio”. Rozwiązanie idealne dla tych, którzy lubią pisać na ekranie przy wykorzystaniu dedykowanego pióra oraz tworzyć kreatywne dzieła sztuki. Oczywiście nie trzeba być zawodowym pisarzem czy rysownikiem, by używać tego trybu. Jeśli zajmujesz się tym hobbistycznie, to zdecydowanie nie powinieneś pominąć Surface Pro 7 w tej orientacji. Jak do niej przejść? Wystarczy obniżyć zamocowaną z tyłu sprzętu podstawkę, uzyskując w ten sposób idealny, 15-stopniowy kąt dostosowany do potrzeb. Zapewne pamiętasz jak kilka linijek temu wspomniałem o piórze. W rodzinie urządzeń z linii Surface można znaleźć specjalne Pen’y, za pomocą których cyfrowe pismo pojawia się na ekranie w czasie rzeczywistym, czyli tu i teraz. Paleta kolorów, w której są dostępne Surface Pen’y obejmuje ton platynowy, czarny, lodowoniebieski oraz czerwonego maku. W stylowych barwach uzyskasz również dostęp do czterech, szytych na miarę Surface Pro 7 klawiatur Surface Signature Type Cover. To, co wyróżnia je podczas codziennego użytkowania, to wygoda w pisaniu, przyjemne w dotyku materiały, z których zostały wykonane oraz duże, szklane trackpady. A gdy przyjdzie Ci pracować po zmroku, przy zgaszonym świetle, to klawiatury dodatkowo zaoferują podświetlenie klawiszy.

Mocny, nie tylko (w…) na papierze

Najnowszy procesor od Intela, zintegrowana karta graficzna, duża ilość pamięci operacyjnej oraz przestrzeni na ważne programy, dokumenty i multimedia. Tego wszystkiego nie zabrakło w
Surface Pro 7, podobnie jak najnowszej wersji systemu operacyjnego Windows 10, przy czym najważniejsze pytanie w tym całym kontekście brzmi – na co w praktyce przekłada się ten pakiet? Przede wszystkim nie straszne mu te bardziej wymagające aplikacje, jak i praca na pełnych obrotach przez cały dzień. Na jednym naładowaniu można korzystać z laptopa przez ponad 10 godzin, a gdy już nadejdzie ten moment, w którym zabraknie mu energii, wystarczy sięgnąć po znajdującą się w zestawie ładowarkę, zapewniając działanie przez kolejne godziny. Na urządzeniu został zainstalowany Windows 10 Home, co oznacza, że możesz korzystać ze znanych funkcji, takich jak, np. logowanie się do systemu bez użycia hasła, za pomocą Windows Hello, które działa natychmiastowo. Wystarczy spojrzeć w kierunku laptopa i zaczynamy! Skoro jesteśmy przy uruchamianiu, to warto zwrócić szczególną uwagę na funkcję Instant On, która błyskawicznie wybudza komputer z trybu uśpienia, by ten od razy był gotowy do dalszej pracy. Surface Pro 7 umożliwi Ci współpracę z zewnętrznymi urządzeniami. Załóżmy, że potrzebujesz większej przestrzeni roboczej i w związku z tym podłączenia dodatkowego monitora, który jest wstanie wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K. W tym przypadku Pro 7 ani nie złapie zadyszki, ani też nie zacznie poziomem głośności swojego działania zakłócać spokoju domowników (lub sąsiadów).

Technologia do pary

Surface Pro 7 posłuży do konsumpcji rozmaitych treści. Dzięki wysokiej jakości 12,3 calowego ekranu o oryginalnych proporcjach 3:2, oglądanie seriali i filmów na platformach VOD, czy przeglądanie treści w internecie jest więcej niż komfortowe. Przez konsumpcję treści możemy też rozumieć muzykę, której słuchanie na Pro 7 jest wyjątkowo przyjemne. Będziesz zadowolony słysząc brzmienie Twojej ulubionej kolekcji utworów, którą skrzętnie gromadzisz w serwisach streamingowych typu Spotify czy Tidal. Ze względu na wbudowane w urządzenie mikrofony studyjne, polecę Ci także rozmowy przy wykorzystaniu komunikatorów głosowych (z wizją i bez). Głos docierający do interlokutorów jest czysty, głośny i klarowny. Czy ten laptop sprawdzi się jako idealne narzędzie do pracy? Podobno ideały nie istnieją, ale z pewnością Surface Pro 7 poradzi sobie z wymaganiami jakie przed nim postawisz. Praca na wielu otwartych w przeglądarce zakładkach go nie zaskoczy, tak samo jak kilkanaście uruchomionych w tle dokumentów i programów. Nieważne, czy właśnie przygotowujesz pełną contentu prezentację w PowerPoint, czy wprowadzasz masę informacji do excela. Laptop przetworzy te dane.

About The Author

Dodaj komentarz