Jak nosić krawat?

5 prostych zasad noszenia krawata do eleganckiej koszuli

Każdy facet powinien mieć w szafie przynajmniej jedną. Najlepiej białą i najlepiej pozbawioną jakichkolwiek wzorów, deseni czy prążków. Tkanina? Najlepiej bawełna, lepiej nie ryzykować. Ale posiadać to jedno, a korzystać to drugie. Zwłaszcza, gdy do eleganckiej koszuli dodajemy krawat. Jak go nosić, by nie wyjść na ignoranta?

Zasada numer jeden – koniuszek krawata a pasek

Fakt, że koszula musi zawsze być wsadzona do spodni, to oczywistość. A wówczas pojawia się często nieumiejętność dopasowania długości krawata do koszuli, więc problemem nie jest tylko kolor… Warto zapamiętać, że koniuszek powinien dotykać paska spodni i nie może za niego wystawać. Oczywiście o ile te noszone są prawidłowo…

Zasada numer dwa – ułożenie po wiązaniu

Czy krawat może wpływa na wygląd koszuli? Jak najbardziej, bo jego wygląd tworzy wygląd całego eleganckiego stroju. Dlatego zapamiętaj, że krawat powinien mieć tylko jedną fałdę przy węźle i powinna się ona znajdować dokładnie pośrodku. W ten sposób lepiej będzie kontrastował z koszulą i lepiej dopasuje się do plisy z guzikami.

Zasada numer trzy – węzeł jak uścisk

Uścisk dłoni mężczyzny powinien być mocny i stanowczy. Taki sam musi być węzeł krawata. Powinien być dość mocno ściśnięty, dokładnie przylegać do kołnierzyka koszuli i całkowicie zasłonić materiał koszuli, który wystaje między węzłem a końcami kołnierzyków.

Zasada numer cztery – spinka

W najbardziej eleganckich zestawienia spinka jest nieodłącznym elementem. Po co? By krawat się nie przesuwał. Trzeba tylko wiedzieć, że wsuwa się ją zawsze od prawej, by spięła zarówno krawat, jak i listwę guzikową. Musi to zrobić pośrodku mostka. Tak noszona spinka to szczyt klasy i stylu. Ale czasem może być też przerostem formy nad treścią.

Zasada numer pięć – kołnierzyk

Aby dobrze nosić krawat do koszuli, powinna mieć ona dobrze dopasowany kołnierzyk. Zbyt szeroki nigdy nie pozwoli na lepsze dopasowanie węzła i będzie wyglądał tym bardziej nieestetycznie. Ciaśniejszy będzie powodował uczucie niewygody. Generalnie idealna sytuacja jest wówczas, gdy między materiałem a szyją mieszczą się dwa palce – środkowy i wskazujący.

Krawat do koszuli – kolory

Jeśli będziesz stosował się do tych 5 złotych rad, nie będziesz miał problemu z dopasowaniem krawata do koszuli i ich prawidłowym noszeniem. Kluczem pozostanie jeszcze kolorystyka, która jest jednak bardziej skomplikowana i zależy nie tylko od samej koszuli, ale także od wielu innych czynników.

About The Author

Dodaj komentarz