Smartfony do grania

Top 3 najlepszych smartfonów dla gamerów

Smartfon nie jest już tylko przedmiotem do komunikacji. Coraz częściej stanowi nasz aparat do obsługi wielu innych urządzeń, centrum dowodzenia, które ma ułatwiać codzienne życie. A jednocześnie jest to urządzenie, które może dawać wiele frajdy i dbać o rozrywkę. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie najlepszych smartfonów do gier dla Ciebie.

Xiaomi Black Shark 3 Pro

Na początek chiński gigant, który przygotował już trzeci model dedykowany graczom. Już od razu widać, że wyróżnia go niebanalny, nowoczesny design. Jego realizacja to nietypowa obudowa z niezwykłymi pleckami oraz kolory. Ale to nie dlatego ten smartfon trafił do naszej listy. Powodem jest między innymi ośmiordzeniowy procesor od Snapdragona o częstotliwości 2,84 GHz oraz nowoczesny układ graficzny Adreno 650. Do tego 8 lub 12 GB RAM-u – zależnie od wersji – i ponad siedmiocalowy ekran AMOLED z doskonałym odwzorowaniem szczegółów. Jest się na czym bawić!

LG G84 ThinQ

Nietypowy i niebanalny, na pewno mniej funkcjonalny niż normalny smartfon, ale na pewno wyróżniający się wśród gamerskiego sprzętu. Plusem jest na pewno jego układ, bo w tym smartfonie zastosowano dwa ekrany, dzięki czemu sposób grania przypomina nieco konsolę PSP. Ich rozmiar to 6,4 cala, a wykonanie w technologii OLED umożliwia rozgrywkę w FullHD. Plusem jest procesor, bo tu również mamy Snapdragona 855 z 2,84 GHz w taktowaniu oraz grafikę od Adreno, tym razem 640, więc nieco gorszą niż w Xiaomi. Mniej jest za to RAM-u, bo tylko 6 GB.

ASUS Rog 2

Czy mogło zabraknąć mniej popularnego, ale niezwykle dobrze wyposażonego Asusa? Specjaliści od gamingowych rozwiązań wzięli się za smartfon, który już samym wyglądem pokazuje, do czego jest przeznaczony. Wyjątkowy design licuje z tym, co ta firma proponuje w swoich gamingowych podzespołach do pecetów. Znów mamy ten sam procesor, a więc Snapdragon 855, ale tutaj jego częstotliwość to 2,96 GHz – nieco więcej. RAM-u też jest więcej, bo w podstawce 12 GB, a do tego energooszczędny układ znany z LG – Adreno 640. Wyjątkowy jest system chłodzenia, bo Asus wyposażył model Rog 2 w system GameCool II z komorą parową 3D. Wielkim plusem jest też bateria, która ma aż 6000 mAh, więc zapewnia rozrywkę, która nie kończy się po dwóch godzinach.

Trzy najlepsze smartfony dla graczy?

Być może na rynku są też lepsze sprzęty, nie można zapominać na przykład o Samsungu S20 Ultra, jednak według nas każdy z tych trzech modeli jest w stanie zapewnić Ci multum rozrywki przez wiele godzin i doskonałą zabawę wcale nie za niebotycznie wielką cenę. Warto o tym pomyśleć.

About The Author

Dodaj komentarz