Pielęgnacja męskich dłoni

Zadbaj o każdy element dłoni. Proste sposoby na piękne paznokcie

Czy wiesz, co jest jedną z najczęściej przyciągających uwagę rejonów Twojego ciała? Czy zdajesz sobie sprawę, na co bardzo często patrzą kobiety? Tak – dłonie. I o ile o ich nawilżenie czy odpowiednie mycie mężczyźni dbają, o tyle z paznokciami jest o wiele gorzej. Czas więc na kilka porad, które sprawią, że zadbasz o wszystko, czego potrzebujesz.

Skórki przy paznokciach

Bardzo często spotkasz się ze zdaniem, że obgryzanie skórek u paznokci jest nieestetyczne i niehigieniczne, ale ich ucinanie już nie. To bzdura. Jedno i drugie nie rożni się od siebie, może poza tym, że obgryzanie skórek może mocniej zdrapać naskórek. Ale i za obcinaniem niesie się widmo niebezpieczeństwa, więc lepiej o tym zapomnij. Za to pamiętaj, że musisz je usuwać i o nie dbać. Jak? Po kąpieli, opuszkami palców, tylko wtedy, gdy czujesz, że są miękkie.

Pilnik może Ci się przydać

Część kosmetyczek uważa, że piłowanie paznokci doprowadza do ich uszkodzeń na krańcach i opóźnia odrastanie. Jednak w większości przypadków to nie tylko kwestia estetyczna, ale i higieniczna. Po pierwsze zaokrąglone paznokcie na pewno powstrzymają tych, którzy swój stres wyładowują zębami na paznokciach, a po drugie niwelują zadrapania, zwłaszcza delikatnych miejsc. Pamiętaj jednak, by nie polegać na małym pilniku przy cążkach. Lepiej zainwestuj w porządny duży pilnik.

Biała obwódka – zostawić czy zdrapać?

Nigdy nie pozbywaj się całkowicie białej obwódki, która naturalnie wytwarza końcach paznokci. To znaczy to właśnie ją się ścina, ale jest to naddatek paznokcia. Jego właściwa, silnie unerwiona część jest w ciemniejszym fragmencie, więc ścinając całą jasną obwódkę, odkrywasz nerwy na zewnątrz. I na pewno to poczujesz.

Nawilżanie to podstawa

Mało męskie? Być może, ale na pewno doskonałe dla Twoich paznokci. Codzienne smarowanie kremem dłoni pomaga odżywić skórę, ale ma wpływ także na paznokcie i ich strukturę. Wzmacnia je i zapobiega pęknięciom, a do tego musisz pamiętać, że cała dłoń będzie wyglądała o wiele lepiej – nie będzie spękana i wysuszona, co objawia się białymi plamami. Im więcej myjesz ręce, tym częściej używaj kremu.

Paznokcie i dłonie – symbol współczesnego mężczyzny

Kobiety zwracają uwagę właśnie na dłonie, więc obgryzanie paznokci raczej nie przysporzy Ci zainteresowania. Operowanie dłońmi na co dzień wymaga przygotowania ich do zadań, a więc niezbyt mocnego obcinania paznokci, byś mógł podnieść dwuzłotówkę z podłogi, a także nawilżanie i dbanie o to, by zaokrąglone końce sprawdzały się w każdej sytuacji.

About The Author

Dodaj komentarz