Stylowe zegarki

Stylowe zegarki, które łączą elegancję, klasykę i nowoczesność

Smartwatche zdominowały świat i stały się istotnym elementem naszej codzienności. Jednocześnie dawne zegarki zaczynają wracać do łask. Jednak nie chcemy już tylko prostego czasomierza, który ma pokazywać, która jest godzina w Nowym Jorku i Warszawie. Nie chcemy też nowoczesności. Dlatego okazuje się, że hybrydy są na topie nie tylko w motoryzacji.

Bulova dla klasycznych ekscentryków

Pierwszy model, o którym warto opowiedzieć, został wyprodukowany przez znaną firmę zajmującą się tworzeniem zegarków analogowych. Tym razem mamy do czynienia z połączeniem, z którego wyszło coś niezwykłego, choć nie wszystkim może się podobać. To tak naprawdę reedycja kultowego zegarka Computron, który teraz stalowa koperta w kolorze złotym, która dobrze oddaje charakter produktu.

Do tego mały wyświetlacz LED, który jest zabezpieczony przez wysokiej klasy szkło mineralne – niemalże niemożliwe do zbicia. Zarówno na kopercie, jak i na bransolecie można dostrzec wyżłobienia. Jest też analogowy przycisk umiejscowiono po prawej stronie, a spełnia on dwie funkcje i jest na pewno czymś, bez czego dawne analogowe zegarki nie mogły się obejść. Całość prezentuje się niezwykle elegancko. Tylko dla indywidualistów.

Garmin Vivomove 3 i jego podwójna twarz

Najbardziej znany zegarek łączący funkcje analogowe z dodatkami cyfrowymi. Funkcji smartwatcha jest tu naprawdę dużo, bo choćby jeden ruch ręką dzieli od pojawienia się na ekranie dodatkowych informacji o kondycji czy tym, jak spaliśmy. Mamy tu alerty o nieprawidłowościach w rytmie serca, możliwość mierzenia pulsu, liczenie kroków i analizowanie ich dziennej liczby oraz specjalne funkcje fitness. Do tego możesz nim zapłacić.

Jego wygląd jest jednak bardzo analogowy. Pasek może być z materiału lub ze skóry – tu dowolność jest bardzo duża. Jest też analogowa tarcza, ale akurat przycisku na boku brak. W tym modelu za to rusza się tarcza , tak jak w niektórych zegarkach analogowych, gdy na osobnych fragmentach tarczy miały umieszczone dodatkowe funkcje. W tym przypadku korzystasz z rozwiązań nowej technologii i nie zapominasz o tym, kto był ojcem współczesnych zegarków smart.

Garmin Marq Colection

Na koniec krótko o całej serii zegarków analogowo-cyfrowych od Garmina. Seria Marq to różne motywy, ruchome cyferblaty i elektroniczne dodatki, w tym ekrany, a jednocześnie skórzane i stalowe paski oraz przyciski na bokach – połączenie, w którym nieco więcej analogowych rozwiązań, ale wciąż pozostające w nurcie smart.

Modne zegarki hybrydowe

Połączenia zegarków analogowych utrzymanych w stylu retro i zegarków współczesnych, z funkcjami smartwatchy jest coraz bardziej popularna, a na rynku na pewno zacznie się pojawiać tego rodzaju sprzętów całe mnóstwo. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom, by zjeść ciastko i mieć ciastko.

About The Author

Dodaj komentarz