Męska kosmetyczka

Przegląd męskiej kosmetyczki, czyli jak mężczyzna powinien dbać o swoją twarz

Coraz więcej mężczyzn dba o siebie nie tylko w kontekście ćwiczeń i pozostawania w dobrej kondycji, ale także w kontekście pielęgnacji swojego ciała. Na szczęście dziś nikt nie uważa, że to jest zajęcie „niemęskie”, a wręcz przeciwnie – panowie dostrzegają drzemiący w nim potencjał. Warto więc zastanowić się, jak powinna wyglądać współczesna kosmetyczka świadomego mężczyzny.

Żel do twarzy

Oczyszczający, łagodzący, pielęgnujący. Testosteron, którego mężczyźni mają o wiele więcej niż kobiety, powoduje, że na skórze jest o wiele więcej gruczołów łojowych. To oznacza, że panowie powinni tym częściej i skuteczniej oczyszczać skórę, by móc ją odżywiać i napowietrzać. Najłatwiej to zrobić za pomocą specjalnych żeli do twarzy. Warto postawić przy tym na coś naturalnego, z prostym składem, pozbawionego SLS czy SLES, by nie przesuszyć skóry twarzy. Warto kontrolować poziom sebum pod brodą i gdy się jej nie ma.

Pianka lub żel do golenia

Oczywiście większość mężczyzn stosuje ten kosmetyk i nie ma tu z nim problemu. Pianka ułatwia golenie, jest delikatniejsza, ale trudniej się ją nakłada niż żel który jest bardziej skoncentrowany i ułatwia dotarcie do każdego miejsca na twarzy. Może mieć także większe działania kojąco-łagodzące, co przy goleniu jest dość ważne. Istotne jest także to, by tak pianka, jak żel miały właściwości zmiękczające włosy, dzięki czemu podczas golenia unikniesz dodatkowych zaczerwienień.

Krem nawilżający

Nie tylko po goleniu, ale na co dzień. Dbanie o twarz jest niezwykle ważne, bo jej praca na co dzień jest niewidoczna, ale bardzo ważna. No i nią się pokazujesz, więc lepiej, by była odżywiona, nawilżona i jędrna. Krem nawilżający, którego mężczyźni zwykle w ogóle nie używają, będzie świetnym pomysłem. Pamiętaj, by stosować go regularnie, dzięki czemu unikniesz niespodzianek i lepiej wzbogacisz skórę o potrzebne jej mikroelementy.

Peeling – podstawa dla każdego faceta

Dlaczego mężczyźni często wzbraniają się przed oczyszczaniem skóry i peelingiem? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, ale za pewne ze względu na niewiedzę. Peeling pozwala nie tylko pobudzić skórę, a właściwie jej krążenie, a także usunąć zmartwiały naskórek, ale także jest zbawieniem przy wrastających włoskach, co sprawia, że nie dochodzi do podrażnień. Prawdziwy must-have męskiej kosmetyczki.

Co prawdziwy mężczyzna musi wiedzieć?

Warto pamiętać, że dbanie o swoje ciało poprzez kremy, peelingi czy żele jest działaniem na swoją korzyść. Przedłuża młodość skóry i sprawia, że łatwiej zniwelować na starość negatywne efekty zbyt dużego brzucha…

About The Author

Dodaj komentarz