perfumy meskie

Perfumy męskie – czy można przedłużyć ich trwałość?

Każdy mężczyzna chciałby, żeby zapach perfum utrzymywał się jak najdłużej niezależnie od okoliczności. Im wyższej jakości perfumy, tym większa ich trwałość. Są jednak sposoby, które pomagają ją nieco wydłużyć. Co warto robić, aby cieszyć się trwałym i intensywnym zapachem? Odpowiadamy.

Jak przedłużyć trwałość perfum?

Należy wiedzieć, że trwałość perfum zależy przede wszystkim od ilości olejków eterycznych, które zawierają. Im większe stężenie, tym większa trwałość. Najwyższe stężenie znaleźć możemy w ekstraktach perfum. Następnie na liście znajdują się same perfumy, a niżej od nich wody perfumowane, wody toaletowe oraz wody kolońskie. Jeżeli zależy nam na trwałym zapachu warto stawiać na produkty z dużą zawartością olejków eterycznych.

Nie powinno być również zaskoczeniem, że intensywniejsze zapachy mają także większą trwałość. Wybierając perfumy męskie warto stawiać na mocne zapachy, by mieć pewność, że będą one wyczuwalne nawet po kilku godzinach. Należy wiedzieć, że perfumy reagują na każde ciało indywidualnie. Ich zapach i trwałość zależą w dużym stopniu od pH skóry. Zanim dokonamy zakupu warto przetestować dany zapach na własnym ciele.

Co zrobić, by zapach utrzymywał się dłużej?

Duże znaczenie w przypadku trwałości perfum ma także nawilżenie skóry. Czas utrzymywania się zapachu będzie nieco dłuższy, jeżeli perfumy zostaną zastosowane bezpośrednio po kąpieli lub prysznicu. Warto również zdawać sobie sprawę, że duże znaczenie mają także spryskiwane miejsca. Zapach będzie bardziej intensywny, jeżeli nałożymy go na miejsca, gdzie przepływa krew jak np. skronie, szyja czy nadgarstki.

Bardzo popularnym sposobem na przedłużenie trwałości zapachu jest zastosowanie wazeliny. W miejscu, które będzie spryskiwane perfumami warto wcześniej rozprowadzić cienką warstwę wazeliny. Taka oleista baza sprawi, że zapach będzie utrzymywał się nieco dłużej. Zabieg ten pomoże również zapobiec wysychaniu naskórka. Duży wybór jakościowych męskich perfum znaleźć można odwiedzając stronę perfumypremium.pl.

About The Author

Dodaj komentarz