Pielęgnacja włosów

Kilka praktycznych wskazówek, które warto znać, zanim zaczniesz na dobre dbać o włosy

Pielęgnacja włosów to trudne zagadnienie, nie tylko jeśli chodzi o kobiety, ale także u mężczyzn. Panowie dużo częściej zaniedbują swoje owłosienie, nie tylko na głowie, nie przywiązując odpowiedniej wagi do tego, co robią. Krótkie mycie, losowy szampon, brak myślenia o odżywce. A wystarczy kilka wskazówek, by się nie narobić, a dobrze zrobić.

Mycie nie za często

Zwykle problemem jest to, że robimy coś za rzadko i oczywiście w przypadku włosów również tak może być. Jednak tutaj trzeba uważać. Po pierwsze liczy się to, jaki masz styl życia. Jeśli jesteś aktywny, pracujesz fizycznie i uprawiasz sport, wówczas Twoim włosom przyda się odświeżenie przynajmniej co drugi dzień. Jeśli jednak wiedziesz życie statyczne, rób to maksymalnie 3 razy na tydzień.

Podczas mycia wypłukujesz sebum, naturalne nawilżenie mieszków włosowych, a co za tym idzie wysuszasz je. W ten sposób stają się wypłowiałe, nie chcą się układać i mogą się szybciej łamać. Dlatego warto uważać z częstym myciem głowy.

Szampon i odżywka

Nie szukaj wiele. W pielęgnacji męskich włosów kluczem jest prostota. Znajdź dobry szampon i postaw na odżywkę do włosów. Tylko tyle. Nie musisz zastanawiać się, jak wiele specyfików używa Twoja kobieta. Jednak pamiętaj, by odpowiednio podejść do wyboru, bo od niego zależeć będzie zdrowie Twoich włosów, a w pewnym momencie zrozumiesz, że jest to naprawdę godne docenienia.

Szampon nie powinien być uniwersalny, a na pewno nie możesz takiego używać cały czas. Powinieneś mieć kilka różnych, a do codziennego stosowania wybierać takie na bazie naturalnych olejków, np. eukaliptusowego, który świetnie sprawdzi się w nawilżeniu i pielęgnacji. Na rynku jest też wiele szamponów wzmacniających, odżywiających, przeciwłupieżowych – stosuje je, ale krótko i treściwie. Po jakimś czasie odstawiaj i wracaj do uniwersalnego. Odżywka odpowiada za to, by włosy były grube, nabrały koloru i nie były wypłowiałe. Stosuj tylko naturalne specyfiki. Pamiętaj, że nie powinny być zbyt ciężkie.

Suszenie – tak ważne, a tak niedoceniane

Aby zadbać o włosy, musisz je odpowiednio wysuszyć. Lepiej nie używać suszarki, chyba że masz taką z funkcją ustalenia temperatury. Zbyt gorąca sprawi, że włosy łatwiej się złamią. Trzymaj sprzęt 20 centymetrów od głowy i nie susz za długo jednego miejsca. Przesuwaj strumień powietrza od cebulek w kierunku końcówek i zostaw lekko wilgotne włosy, by na spokojnie odetchnęły.

Pomyśl o swoich włosach

Jeśli postarasz się zadbać o suszenie, mycie, nawilżanie i nieprzesadzanie z kosmetykami, szybko zobaczysz różnicę i będziesz cieszył się pięknymi i zdrowymi oraz bujnymi włosami.

About The Author

Dodaj komentarz