instalacja lpg

Wycena instalacji LPG – na czym polega?

Coraz więcej kierowców zastanawia się nad montażem instalacji LPG. Wpływ na to mają między innymi prognozy dotyczące rosnących cen paliw, a im są one wyższe, tym bardziej opłacalna jest jazda na gazie. Na czym polega wycena instalacji LPG, gdzie można wykonać jej montaż i jaką instalację wybrać?

Gdzie można przeprowadzić wycenę instalacji LPG?

Usługa taka jak wycena instalacji LPG zazwyczaj dostępna jest w warsztatach, które zajmują się jej montażem. Można z niej również skorzystać w internecie, gdzie znajdziemy wiele stron pomagających w doborze odpowiedniej instalacji. Tam trzeba jednak pamiętać o tym, że taka instalacja nie ma w cenie wliczonego montażu, przez co ostateczny koszt może być nieco wyższy.

Jednym z miejsc, w którym możemy poznać wycenę instalacji LPG jest strona firmy ALEX LPG. Jest to producent instalacji LPG, który posiada także specjalny konfigurator instalacji. Wystarczy w nim podać markę, model oraz kod silnika swojego samochodu. Tyle wystarczy, by konfigurator przygotował poszczególne elemnety instalacji LPG, które będą pasować do naszego auta.

Z czego wynika tak duża popularność instalacji LPG?

Nie ma co ukrywać, że instalacje LPG w Polsce są niezwykle popularne. Jesteśmy liderem w Unii Europejskiej i obok państw takich jak Turcja, czy też Korea Południowa należymy do jednych z największych konsumentów autogazu. Powód to oczywiście cena. LPG jest znacznie tańsze, gdyż potrafi kosztować nawet niecałe 50% ceny benzyny. To z kolei biorąc pod uwagę, że spalanie LPG jest jedynie o 10-15% większe od benzyny oznacza, że inwestycja w instalację jest bardzo opłacalna i jeśli dużo jeździmy to szybko się zwróci.

Popularność autogazu rośnie również obecnie. Od końcówki 2021 roku Polska zmaga się z mocnymi podwyżkami cen paliw. Rząd próbował walczyć z nimi obniżeniem podatku VAT, czy też akcyzy, lecz ostatecznie wojna w Ukrainie sprawiła, iż ceny wywindowano do góry na tyle, że benzyna kosztuje nawet prawie 7 złotych i cena ta może być jeszcze wyższa, gdy gaz cały czas znajduje się w przedziale od 3 do nieco ponad 3 złotych za litr.

About The Author

Dodaj komentarz