Jak poradzić sobie z przedwczesnym wytryskiem?

Przedwczesny wytrysk jest częstą dysfunkcją seksualną wśród mężczyzn. Dotyczy około 30% mężczyzn i może być spowodowany czynnikami fizycznymi, psychogennymi lub somatycznymi. Przedwczesny wytrysk może być objawem poważnych chorób lub niedyspozycji. Z tego powodu mężczyźni zmagający się z problemem szybkiego wytrysku powinni zasięgnąć porady lekarza. Nierzadko problemy z przedwczesnym wytryskiem wynikają ze stresu, zmęczenia czy niezdrowej diety i stylu życia. Niemniej jednak, problemy z przedwczesnym wytryskiem wpływają nie tylko na niemożność odbycia w pełni satysfakcjonującego stosunku seksualnego, ale również przyczyniają się do obniżenia samooceny i pewności siebie mężczyzn. Czy istnieją zatem sposoby na opanowanie przedwczesnego wytrysku? Jak radzić sobie z przedwczesnym wytryskiem?

Czy można kontrolować wytrysk?

Kontrola nad wytryskiem jest możliwa. Niemniej jednak stanowi ona subiektywne odczucie dotyczące możliwości decydowania o wytrysku i osiągnięcia orgazmu. Niektórzy mężczyźni decydują się na stosowanie leków lub suplementów diety przedłużających stosunek, które są dostępne w aptece bez recepty. Ponadto przedwczesny wytrysk skutecznie kontrolują i opóźniają maści znieczulające z lidokainą i prilokainą, które nakłada się na żołądź penisa na około 15 minut przed planowanym stosunkiem. Niemniej jednak seksuolodzy podkreślają, że w przypadku mężczyzn dotkniętych szybkim wytryskiem, korzystniejsze jest kontrolowanie przedwczesnego wytrysku. Kontrola ta polega na umiejętności odczytywania sygnałów, jakie wysyła organizm mężczyzny i rozpoznawania momentu, który zwiastuje wytrysk.

Jak kontrolować wytrysk?

Kontrola nad wytryskiem nie jest najłatwiejszą rzeczą na świecie, ale da się to zrobić. Aby ćwiczenia te przyniosły jakikolwiek efekt, muszą być wykonywane regularnie, najlepiej codziennie. W przypadku dysfunkcji seksualnej, jaką jest przedwczesny wytrysk, konieczna jest wizyta u lekarza – seksuologa podstawowej opieki zdrowotnej lub urologa. Specjaliści ci pomogą zdiagnozować i leczyć problem szybkiego wytrysku, dzięki czemu będziesz mógł wyeliminować go ze swojego życia. Co ważne, leczenie w tym przypadku zazwyczaj polega na połączeniu farmakoterapii i terapii seksualnej.

Jeśli masz przedwczesny wytrysk, lekarz może zalecić, aby leczyć go za pomocą leków. Leki stosowane w leczeniu przedwczesnego wytrysku mają postać kremów i sprayów zawierających lidokainę lub prilokainę – są to środki znieczulające, które zmniejszają wrażliwość skóry prącia, a tym samym zapobiegają przedwczesnemu wytryskowi. Ten rodzaj terapii ma wiele zalet – przede wszystkim szybkość działania i możliwość stosowania na żądanie. Jeśli się na nią zdecydujesz, pamiętaj o przestrzeganiu zasad producenta leku – w tym o konieczności usunięcia preparatu we wskazanym czasie. Lekarz może również zalecić leczenie przedwczesnego wytrysku poprzez przyjmowanie leków doustnych, które wpływają na ośrodkowe i obwodowe mechanizmy kontroli wytrysku. Trzymanie się zaleceń wraz ze stosowaniem technik behawioralnych opisanych powyżej pomoże Ci poradzić sobie z tym wstydliwym problemem.

Wiele osób zastanawiających się jak sobie radzić z tym problemem wstydzi się iść do lekarza. Dla takich osób również znajdzie się sposób. Na rynku dostępne są specyfiki opóźniające wytrysk, dostępne bez recepty. Pozwalają one na opóźnienie wytrysku bez wizyty u lekarza. Jednakże musimy wiedzieć, że jeśli problemem nie ustąpi, to powinniśmy skonsultować się z lekarzem, ponieważ może to oznaczać problemy zdrowotne.

About The Author

Dodaj komentarz