Ciągniki siodłowe są to wyspecjalizowane pojazdy przeznaczone do ciągnięcia m.in. naczepy. Dzięki zastosowaniu tzw. siodła, możliwe jest zachowanie dużej skrętności zestawu, przy jednoczesnym przeniesieniu części ciężaru naczepy na tylną oś pojazdu.
Najpopularniejsze modele
Wśród najpopularniejszych elementów dołączanych do siodła wymienia się naczepy skrzyniowe, naczepy do przewożenia maszyn, naczepa firanka oraz tzw. przyczepy wywrotki, dzięki którym możliwe jest transportowanie produktów sypkich. Naczepy do ciągników siodłowych znajdują swoje szerokie zastosowanie w transporcie spedycyjnym. Należą one do niezwykle ważnych urządzeń w sektorze logistycznym, dzięki którym możliwe jest przewożenie problematycznych produktów szybko, tanio i bezpiecznie.
Najbardziej popularne w tym segmencie to naczepy kurtynowe. Boki firanki przesłonięte są kurtyną, która zsuwana jest na czas załadunku i rozładunku. Naczepy te służą do przewozu różnego rodzaju towarów, zarówno tych umieszczonych luzem jak i spakowanych w paletach. Naczepy kurtynowe mają często dużą wysokość, dzięki czemu można w nich przetransportować dużo towaru. Na przykład Naczepa kurtynowa BURTO-FIRANKA NS.13.28.BF pozwala ładować materiały nie tylko z boku, ale także z tyłu lub z góry za sprawą przesuwnego dachu. Przyspiesza to zatem proces załadunku i rozładunku, czyniąc go jeszcze efektywniejszym.
Ważne sugestie
Skrętność pojazdu pozwala kierowcy wykorzystać większą manewrowość pojazdu. Jest to szczególnie ważne w przypadku poruszania się po wąskich, ciasnych uliczkach miast, które to są najbardziej wymagającymi terenami dla kierowców spedycyjnych.
ZASŁAW – co warto wiedzieć o polskim producencie przyczep?
ZASŁAW od 67 lat oferuje produkty cechujące się niezawodnością. Dlatego od lat zaliczyć można markę do czołowych producentów przyczep w Polsce. Sprawdź, co wyróżnia ją na tle innych firm!
Produkty stworzone są przede wszystkim z myślą o usprawnianiu codziennej pracy, dlatego wyposażone są one w wiele udogodnień, które mają usprawnić czas załadunku, zapewnić bezpieczną jazdę i późniejszy rozładunek. Oprócz tego, na stronie internetowej producenta można znaleźć konfigurator – pozwala on jeszcze lepiej przystosować przyszły sprzęt do nabywcy. W konfiguratorze można zmienić na przykład: plandekę, zaczep, ogumienie, osie i wiele innych.
Pełna oferta oraz konfigurator dostępne na stronie: ZASLAW.pl