Prezent dla ojca

Must have dla taty, czyli co każdy ojciec dostać powinien

Już niedługo Dzień Ojca, warto więc zastanowić się nad niebanalnym prezentem dla naszego taty. Wybierając odpowiedni podarunek, należy pamiętać, że ojciec, jak większość mężczyzn, ceni sobie upominki… praktyczne. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na niespodzianki dopasowane do różnych męskich charakterów. Który to wypisz – wymaluj Twój tata? 

Tata perfekcjonista

Mimo że nieraz przymykał oko na wasze młodzieńcze wybryki czy bałagan pod łóżkiem, to sam należy do osób zawsze perfekcyjnie zorganizowanych. Znakiem rozpoznawczym takiej osoby są idealnie uporządkowane przybory na biurku czy koszule poukładane kolorami, zawsze nieskazitelnie wyprasowane (choć to akurat najczęściej zasługa mamy). Jeśli ten opis pasuje do waszego taty, to z pewnością najlepszym pomysłem na prezent dla niego będzie… kalendarz. W końcu nie ma się co łudzić, sam również potrzebuje małej pomocy w zapamiętaniu wszystkich dat (waszych i mamy urodzin czy rocznicy ich ślubu), umówionych spotkań czy wizyt u lekarza. Jeśli jest jeszcze aktywny zawodowo, postawcie na kalendarz biurkowy – będzie zawsze pod ręką, pełniąc również funkcję rodzinnej pamiątki. Kalendarz możecie bowiem zaprojektować od dowolnego miesiąca (nie musicie więc czekać do września czy grudnia) i na każdy miesiąc ozdobić go innym zdjęciem (projekt można przygotować na empikfoto.pl). Fotografia z ostatnich urodzin taty, wspólny kadr z wakacji czy zdjęcie każdego dziecka (i wnuków, jeśli już je posiada) z wypisanymi życzeniami urodzinowymi, to pamiątka na znaczniej dłużej, niż przewiduje kalendarz. Możecie również sprezentować podręczny planer z personalizowaną okładką – zabawny napis “Kalendarz dyrektora” lub “Tata dyrektor” wywoła uśmiech, za każdym razem, kiedy po niego sięgnie.

Tata podróżnik

Ojciec podróżnik nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu. Pewnie z dzieciństwa pamiętacie piesze wycieczki, liczne wyjazdy w góry czy wypady za miasto, na które tata zabierał was, najczęściej robiąc Wam pobudkę skoro świt. Z czego się najbardziej ucieszy? Z pewnością przypadnie mu do gustu fotoksiążka, w której znajdzie zdjęcia ze swoich podróży. Nieistotne czy jest amatorem ekstremalnych przeżyć, jak wędrówka z plecakiem po Wyżynie Tybetańskiej czy woli odkrywanie nieznanych zakątków rodzimego kraju. Każda z tych wypraw zasługuje na odpowiednią oprawę! Projektując fotoksiążkę, możecie wzbogacić ją o podpisy, daty, komentarze oraz zabawne cliparty, ramki i własne tła. Jeśli natomiast nie jesteście najlepsi w przygotowywaniu własnych projektów, nic nie szkodzi! Możecie skorzystać z gotowych szablonów i autouzupełniania książki wybranymi zdjęciami.

Tata gadżeciarz

Jeśli to właśnie wasz tata był zawsze domowym specem od nowinek technologicznych, a jego szuflady zapełnione są kartami pamięci, mini głośnikami bluetooth oraz innymi gadżetami, to najlepszym pomysłem na prezent dla niego będzie personalizowane etui na telefon lub pokrowiec na laptopa. Prezent może być w dowolny sposób zaprojektowany – możecie zrobić, modne ostatnio, kopie zdjęć sprzed lat. Wystarczy, że razem z rodzeństwem znajdziecie wspólne fotografie z dzieciństwa i powtórzycie je w podobnych strojach i miejscach. Obie fotografie (aktualną i starą np. po zeskanowaniu) możecie umieścić na pokrowcu na laptopa z zabawnym komentarze czy życzeniami dla taty (pomoże w tym aplikacja na stronie empikfoto.pl).

Tata sportowiec

Wiecznie aktywny – latem wspina się po górskich szlakach, zimą jeździ na nartach, a na co dzień biega. Od małego powtarzał wam „w zdrowym ciele, zdrowy duch!” i zabierał na basen. Najlepszym upominkiem dla taty będzie więc koszulka na kolejne sportowe rekordy. Możecie zaprojektować ją na wzór koszulki piłkarskiej lub innej, charakterystycznej dla ulubionej dziedziny taty. Dobrym pomysłem może być również ręcznik lub plecak z imieniem lub napisem „Super tata”, taki gadżet z pewnością nie zostanie pomylony z innym, w trakcie prysznica po siłowni czy pakując rzeczy po squashu.

About The Author

Dodaj komentarz