protezy

Jakie korzyści wynikają z posiadania protezy zębowej?

Proteza zębowa to jedno z najbardziej popularnych uzupełnień protetycznych. Może być stosowana u pacjentów, którzy stracili zęby w sposób naturalny, jak również u tych, którzy ulegli wypadkowi, są przewlekle chorzy, mają innego rodzaju problemy zdrowotne. W zależności od potrze pacjent może mieć protezę stałą bądź ruchomą. Oba rozwiązania mają swoje plusy, o których warto wiedzieć. Największym z nich jest to, że otrzymujemy natychmiast efekt, który często przechodzi nasze oczekiwania.

Kontakt z profesjonalnym i przede wszystkim bardzo doświadczonym protetykiem może być dla nas szansą na to, że jak najszybciej powrócimy do normalności. Brak częściowego bądź stałego uzębienia w dzisiejszych czasach to bardzo poważny problem, który może prowadzić do trudności w życiu osobistym, rodzinnym, emocjonalnym, biznesowym.

Będąc w gabinecie protetycznym możemy otrzymać nie tylko kompleksowe wsparcie, ale również propozycję realnych działań, które będą zmierzać do obudowy uzębienia, a tym samym do znaczącej poprawy naszego wyglądu. Pomoc protetyczną otrzymany w przychodni https://mcs-przychodnia.pl/.

Nowoczesne uzupełnienia stałe

Proteza zębowa może być stała, oznacza to, że mocowana jest w sposób, który uniemożliwia jej samodzielne ściągnięcie. Taka proteza jest oczywiście bardzo trwała, estetyczna, wygląda naturalnie, pozytywnie wpływa na wygląd twarzy. Do najpopularniejszych stałych protez zębowych możemy zaliczyć korony zębowe, mosty zębowe, licówki, implanty czy wkłady koronowo-korzeniowe.

Zobacz także: https://pomerania24.pl/staly-aparat-ortodontyczny-u-dziecka-czy-przyniesie-dobre-efekty/

Wygodne protezy ruchome

Jeżeli nie chcemy mieć mocowanej protezy stałej, możemy skorzystać z opcji protezy ruchomej. Jak sama nazwa wskazuje jest to proteza, którą samodzielnie oraz bez żadnych przeszkód można zdjąć, np. szykując się do snu, a następnie rano założyć. Jest to rozwiązanie wygodne, może być stosowane zarówno w przypadku mniejszych ubytków, jak również w konieczności całościowej, kompleksowej odbudowy łuku zębowego. Do protez ruchomych zaliczamy nakładkowe, szkieletowe, acetalowe.

Odbierając protezę ruchomą bądź opuszczając gabinet specjalisty z założoną protezą stałą będziemy czuć się komfortowo. Będziemy również mogli szeroko się uśmiechać, wrócić do normalnego życia towarzyskiego, bez obaw rozmawiać z każdym, z kim tylko będziemy mieli chęć. Protezy zębowe to szansa na często nowe, dużo przyjemniejsze życie.

About The Author

1 thought on “Jakie korzyści wynikają z posiadania protezy zębowej?

Dodaj komentarz