wyciąg

Bezpieczny start sezonu zima 2021/2022 w Trentino

Narty w słonecznej Italii to kompilacja białego szaleństwa oraz włoskiego dolce vita. Sezon zimowy 2021/2022 w arenach narciarskich regionu Trentino zapowiada się dodatkowo jako pełen innowacji, i to nie tylko w zakresie odnowionych wyciągów narciarskich. Coraz powszechniejszy staje się zakup skipassów on-line, natomiast „Starpass” w Campiglio umożliwia opłatę proporcjonalną do czasu spędzonego na stoku.

Nareszcie nadchodzi czas wyjazdów na narty, jakże wyczekanych po restrykcyjnych ograniczeniach poprzedniego sezonu. Niemniej dla wielu regionów, pomimo zamkniętych stoków, był to okres wzmożonej pracy, wprowadzania niezbędnych modyfikacji i udogodnień. Dzięki temu, dziś Trenitno jest w pełni gotowy na rozpoczęcie sezonu zimowego. Na narciarzy niezmiennie czekają imponujące ośnieżone stoki, setki kilometrów skrupulatnie przygotowywanych tras oraz szereg dodatkowych atrakcji, jak chociażby Ice Music Festiwal czy Trentino SkiSunrise. Niemniej pojawiły się także innowacje, przygotowane z myślą o komforcie i bezpieczeństwie amatorów białych wojaży. Co nowego czeka na gości ośrodków narciarskich w Trentino?

1. Jeśli kolejki, to tylko wirtualne

W Trentino istnieje możliwość skorzystania z 229 wyciągów narciarskich na 800 km tras zjazdowych, z których większość rozłożona jest na dwa okręgi narciarskie – Dolomiti Superski z 350 km i Skirama Dolomiti-Adamello Brenta z prawie 400 km tras. Aby zapewnić bezpieczny i łatwy dostęp do nich, wprowadzono nowe narzędzia zbliżeniowe i aplikacje oraz rozszerzono możliwość zakupu skipassów i karnetów sezonowych on-line. Umożliwiono również ich odebranie bezpośrednio w hotelach.

Karnet narciarski Dolomiti Superski można kupić z wyprzedzeniem on-line na stronie www.dolomitisuperski.com. Po wczytaniu karty MyDolomiti Skicard lub odebraniu jej w biletomacie, zyskujemy bezpośredni dostęp do bramek przy wyciągu. Z kolei w nowej aplikacji Dolomiti Superski dostępna jest Skiers Map, czyli innowacyjna mapa, która określa liczbę narciarzy na każdym wyciągu.

Stworzono również aplikacje, które umieszczają użytkownika w wirtualnej kolejce. Dla przykładu, okręgi Konsorcjum Skirama uruchomiły aplikację QODA, dzięki której narciarze mogą zarezerwować przejazd wyciągiem lub stolik w jednym z ponad  60 schroniskach wzdłuż stoków oraz uzyskać dostęp do punktów samoobsługowych.

2. Skipasowa rewolucja

Na terenie narciarskim Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta (Madonna di Campiglio, Pinzolo i Folgarida-Marilleva) zima 2021/2022 niesie ze sobą „skipassową rewolucję”. Ceny skipassów nie są już stałe, a ruchome – płaci się tylko za faktycznie wyjeżdżony czas. Formuła „pay per use” dotarła więc do świata narciarstwa, a karnet sezonowy zmienia się w „Starpass”. Aby go otrzymać, wystarczy zarejestrować się w aplikacji partnera technicznego MyPass Ski lub na stronie www.mypass.ski i zamówić kartę MyPass za 10 euro. Ci, którzy  skorzystają z tej opcji, im więcej będą jeździć, tym mniej zapłacą. Starpass gwarantuje zniżkę od 3 do 8% przez cały sezon zimowy, a karnet jednodniowy zakupiony z wyprzedzeniem on-line ma korzystniejszą cenę niż karnet zakupiony tego samego dnia na miejscu. Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.ski.it

3. Droga na szczyt usłana innowacjami

Sześcioosobowe wyciągi krzesełkowe z automatycznym sprzęgiem stają się nowym standardem na nowoczesnych terenach narciarskich. Właśnie taki wyciąg zostanie uruchomiony w Val di Fassa, w rejonie Belvedere nad Canazei. Natomiast na terenie narciarskim Carezza nowoczesna 10-osobowa kolej gondolowa o nazwie König Laurin, połączy schroniska Frommeralm i Fronza alle Coronelle. Długość trasy to ponad 1800 m (ze stacją pośrednią), której pokonanie zajmować będzie 6 minut. Korzystając z König Laurin można zauważyć dbałość o zrównoważony rozwój – gondola zastępuje dwie stare koleje, a nowo zaprojektowana stacja górska wtapia się w górski krajobraz.

Leżące u podnóża Dolomitów Brenta kolejki linowe Madonna di Campiglio nieustannie inwestują w poprawę jakości jazdy po stokach Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta. Nowością nadchodzącego sezonu zimowego jest 10-osobowa kolej gondolowa Fortini – Pradalago klasy D – Line. To niskoenergetyczne dzieło najnowszej generacji, gwarantuje ograniczoną emisję hałasu i niższe wibracje. Dodatkowo 102 nowe kabiny z podgrzewanymi siedzeniami, odpowiednią przestrzenią i atrakcyjnym designem zapewniają wyjątkowy komfort podróży.

About The Author

Dodaj komentarz