Męska garderoba

Garderoba w męskim stylu

Chyba każdy mężczyzna oglądając filmy z Jamesem Bondem jest pod wrażeniem nie tylko gracji z jaką pozbywa się kolejnych przeciwników, ale również nienagannego ubioru i stylu. Zastanawialiście się, gdzie on mieści te wszystkie garnitury, koszule i zegarki?

Duża szafa to podstawa

Jak wiadomo, rozmiar nie ma znaczenia, ale w przypadku mebli, to powiedzenie może stracić na wartości. Pojemna szafa to podstawa celnego doboru garderoby. Ważne, żeby mieć do niej łatwy dostęp, nie tracąc przy tym na stylu i funkcjonalności. Pomóc w tym mogą duże, przesuwne drzwi.

– Coraz częściej wybieramy szafy chowane w ścianie. To efektowne rozwiązanie pomaga zaoszczędzić sporo miejsca. Obecnie stosujemy bardzo wytrzymałe systemy przesuwne ze zlicowanymi frontami, które potrafią z powodzeniem udźwignąć nawet 100-kilogramowe skrzydła drzwi. Przykładem jest Finetta Flatfront. To ważne, ponieważ im większe drzwi, tym więcej miejsca możemy zagospodarować – mówi Jakub Malinowski, specjalista ds. okuć meblowych Häfele. Przykładem takiego rozwiązania jest system Slido Flat 60 FB, który daje możliwość łatwej realizacji szaf dwu, trzy i ogólnie wielodrzwiowych.

Poza wyżej wymienionym rozwiązaniem, popularne są również te bardziej klasyczne. Na rynku sporo jest szaf, które umożliwiają samodzielny montaż szuflad. Ciekawym rozwiązaniem są pantografy, dzięki którym mamy zapewniony dostęp do najwyżej powieszonych ubrań.

Wieszaki – nie tylko na koszule

Krawaty, tak jak dobrze skrojone spodnie, stanowią bardzo ważny element garderoby eleganckiego mężczyzny. Powinno się pamiętać o ich schludnym przechowywaniu, ponieważ wygniecione nie zrobią na nikim wrażenia. Pomóc mogą wysuwane wieszaki, które dzięki nowoczesnym rozwiązaniom mają duży udźwig, a przy okazji efektownie wyglądają. Ciekawym rozwiązaniem jest też rozkładana deska do prasowania, którą możemy schować we wnętrzu mebla. Pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca w samym pomieszczeniu.

Detale równie ważne

Poza marynarkami i koszulami nie możemy zapominać o drobnych elementach garderoby, takich jak zegarki, spinki do mankietów czy skarpetki. Nie trzeba osobnej komody, aby je przechowywać. – Idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych klientów są systemy szuflad schowane za drzwiami szafy. To nadaje eleganckiego wyglądu, jest kompaktowe, a przy okazji minimalistyczne – stwierdza Jakub Malinowski. – Montując szuflady, trzeba pamiętać o dobrych prowadnicach. Popularny jest system Moovit MX, wytrzymały i nadaje się do szuflad każdej wielkości – dodaje. Szuflady są wybierane coraz chętniej, a ich zastosowanie ciągle ulega zmianie. W szafach, idealnie nadają się do trzymania biżuterii, takiej jak spinki do mankietów, sygnety czy zegarki.

Rzućmy na to trochę światła

Elementem, który nadaje szafie elegancji, jest stonowane oświetlenie. Dostępne na rynku drążki z oświetleniem LED, są nie tylko ozdobne, ale też funkcjonalne, dzięki temu, że dobrze spełniają rolę wieszaka. Taki element dodaje klasy nie tylko meblom, ale i całemu pomieszczeniu.

Nowoczesny mężczyzna stawia na wygodę, ale i elegancję. Jak widać może to dotyczyć nie tylko ubioru, ale nawet miejsca, gdzie ubrania przechowujemy.

Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach i ponad 160 tys. klientów na całym świecie. 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.

About The Author

Dodaj komentarz