Czym sprawdzić obecność narkotyków?

Zażywanie różnego rodzaju narkotyków to problem dotykający sporej części współczesnego społeczeństwa, co bezpośrednio wpływa na intensywny rozwój metod diagnostyki narkotykowej. Jedną z powszechnie wykorzystywanych form wykazywania obecności narkotyków w organizmie badanego człowieka są narkotesty, które pozwalają na przeprowadzanie badania na obecność określonych substancji psychoaktywnych nawet w warunkach domowych. Czym są narkotesty i na jakiej zasadzie działają? Co umożliwiają narkotesty? Podpowiadamy!

Czym są narkotesty?

Narkotesty, czyli testy narkotykowego to grupa produktów pozwalająca na przeprowadzenie testów na obecność narkotyków oraz precyzyjne określenie zawartości substancji psychoaktywnych czy odurzających w ludzkim ciele. Tego typu testy przeprowadzane są zarówno poprzez badanie krwi, moczu, włosów czy śliny – reagując z tymi biomateriałami pochodzącymi z ludzkiego ciałem, narkotesty pozwalają na wykrycie większości obecnie znanych substancji psychoaktywnych, takich jak heroina, amfetamina czy haszysz.

Narkotesty – jak działają?

Narkotesty to wizualne testy immunochromatograficzne, które pozwalają na wykrycie obecności substancji psychoaktywnych i substancji odurzających w ludzkim organizmie. Badania przeprowadzane przy pomocy testów narkotykowych opierają się na występowaniu zjawiska wybiórczego wiązania się występujących przeciwciał z cząsteczkami lub grupami cząsteczek, które są do nich podobne – pozwala to na wykrycie przez narkotesty przeciwciał obecnych w badanej próbce, których obecność świadczy o pozytywnym wyniku przeprowadzonego badania.

Narkotesty i ich zastosowanie – na co pozwalają narkotesty?

Testy narkotykowe to powszechnie wykorzystywane produkty, które pozwalają na wykrycie obecności i rodzaju substancji psychoaktywnych występujących w organizmie. Tego rodzaju badania najczęściej wykorzystywane są zarówno przez rodziców niepokojących się o swoje dziecko, jak i przez osoby podejrzewające nieświadome wprowadzenie do ich organizmu substancji psychoaktywnych czy odurzających.

Narkotesty to skuteczny i wygodny sposób na rozwianie wszelkich wątpliwości, ponieważ ich przeprowadzenie pozwala na wykrycie w organizmie obecności niemal wszystkich powszechnie znanych substancji psychoaktywnych. Testy na obecność narkotyków wykorzystywane są bowiem do wykrywania substancji, takich jak:

  • marihuana i haszysz,
  • heroina,
  • morfina,
  • amfetamina,
  • metamfetamina,
  • kokaina,
  • MDMA

About The Author

Dodaj komentarz