Czy alkomat to dobry pomysł na prezent?

Alkomat to stosunkowo niewielkich rozmiarów urządzenie, które pomoże nam określić, jaka jest zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednocześnie pozwala to na określenie poziomu alkoholu w organizmie człowieka. Alkomat przydaje się zwłaszcza po suto zakrapianej imprezie, choć nie tylko wtedy. Czy warto podarować go bliskiej osobie na prezent?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Alkomaty do domowego użytku stworzono przede wszystkim po to, aby zapewnić większy poziom bezpieczeństwa na drodze. Użycie tego rodzaju sprzętu nie sprawia większych problemów – wystarczy dmuchnąć w ustnik, aby urządzenie pokazało miarodajny wynik. Najczęściej po alkomat sięgamy, gdy po wypiciu trunku planujemy prowadzić samochód. Niemniej jednak może być on również pomocny w ocenie stanu trzeźwości na przykład przed wyjściem do pracy. Dbając o bezpieczeństwo bliskich osób, warto zaopatrzyć je w domowy alkomat.

Ile kosztuje dobrej jakości urządzenie?

Alkomat cena zależy w głównej mierze od parametrów sprzętu, jaki zdecydujemy się zakupić. W sklepach dostępne są bardzo proste alkomaty, które kupimy już za około 100 zł, jednak warto mieć świadomość, że ich jakość może pozostawiać wiele do życzenia. Warto więc zainwestować nieco więcej – alkomat cena dobrej jakości sprzętu oscyluje w okolicach 300-400 zł. Za taką kwotę możemy podarować bliskim wysokiej klasy urządzenie, które jest nie tylko bardzo proste w użyciu, lecz również pokazuje bardzo dokładne wyniki. Oczywiście, każdy alkomat, bez względu na to, ile będzie kosztował, należy co jakiś czas kalibrować. Koszt usługi kalibracji nie jest jednak wysoki, a co najważniejsze, oscyluje w podobnych granicach bez względu na to, jaki dokładnie sprzęt posiadamy.

Komu warto kupić alkomat na prezent?

Alkomat to przydatny upominek dla każdego, kto przynajmniej od czasu do czasu spożywa alkohol. Bez względu na to, czy chcemy sprawdzić stan trzeźwości po suto zakrapianej imprezie, czy też po wypiciu kieliszka wina, zanim poprowadzimy samochód, alkomat nigdy nas nie zawiedzie. Niemniej jednak pewnym osobom przydaje się on szczególnie. Mowa tutaj o:

  • kierowcach zawodowych,
  • osobach wykonujących prace na wysokości,
  • osobach, na których ciąży duża odpowiedzialność zawodowa za podejmowane decyzje,
  • osobach, które utraciły prawo jazdy wskutek jazdy pod wpływem alkoholu.

Alkomat cena pozwala na zakup urządzenia w ramach prezentu urodzinowego, bożonarodzeniowego czy wielkanocnego. Podarujmy go bliskiej osobie, w trosce o jej bezpieczeństwo.

About The Author

Dodaj komentarz