Pielęgnacja na lato

Bezpieczne metody pielęgnacyjne na lato… czyli jakie?

Im pogoda bardziej słoneczna, a temperatura sprzyjająca zakładaniu letnich ubrań, odsłaniających trochę więcej, tym częściej zastanawiamy się, jak przygotować ciało na sezon wakacyjny, aby prezentowało się możliwie najatrakcyjniej. W poniższym artykule przedstawimy trzy popularne i całkowicie bezpieczne zabiegi pielęgnacyjne dla skóry, możliwe do wykonania nawet w cieplejsze dni.

Czym jest zabieg falami radiowymi?

Chociaż fale radiowe kojarzą się ze skomplikowanymi, poważnymi zabiegami, ten jest w istocie całkiem prosty. Odbywa się zwykle w kilku sesjach, trwających nie dłużej niż godzinę. Na dodatek jest całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny.

Działanie fal radiowych na skórę polega na delikatnym jej ogrzewaniu, niszczeniu komórek tłuszczowych i obkurczaniu włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra zyskuje na jędrności. Możemy także w ten sposób pozbyć się cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Fale radiowe skracają włókna kolagenowe i stymulują produkcję samego kolagenu w skórze, dzięki czemu staje się ona bardziej napięta, a zmarszczki spłycone i mniej widoczne.

Zabieg wykonywany jest na skórze zarówno twarzy, jak i reszty ciała.

Inne, znakomite zabiegi na cieplejszą porę roku? Zobacz tutaj: Dla ciała i ducha, czyli jak wiele dobrego mogą ci dać różne rodzaje masażu? 

Na czym polega kriolipoliza?

Inna nazwa dla tego zabiegu to po prostu wymrażanie tkanki tłuszczowej. Najczęściej przeprowadza się go na skórze ud, bioder, brzucha i ramion. Charakterystyczną właściwością komórek tłuszczowych jest niewielka tolerancja niskich temperatur, dlatego po ochłodzeniu danego obszaru ciała następuje ich kontrolowany rozpad. W efekcie możemy się spodziewać znacznego zredukowania grubości tkanki tłuszczowej.

Po rozpadzie tłuszcz budujący komórki jest metabolizowany i wydalany przez organizm. Ten proces może trwać do trzech miesięcy, dlatego skutki zabiegu są z czasem widoczne coraz bardziej. Pojedyncza kuracja trwa około godziny i jest bezbolesna. Klient salonu może odczuwać jedynie chłód i delikatne napięcie skóry.

Kriolipoliza jest zabiegiem w 100% bezpiecznym, bowiem temperatura wymrażania komórek tłuszczowych jest o wiele wyższa niż ta, której potrzeba do wywołania negatywnych efektów w innych komórkach. Dlatego proces ten nie zagraża nawet w najmniejszym stopniu reszcie tkanek.

Sebo Purity – jakie daje efekty?

Jest to zabieg oczyszczający, stosowany na skórę twarzy, dekoltu, a czasem również pleców i ramion. Proces przebiega w kilku nieinwazyjnych etapach, mających na celu odblokowanie ujść gruczołów łojowych. Dzięki temu można znacznie ograniczyć nadprodukcję sebum i zminimalizować problem występujących zmian trądzikowych.

Po zabiegu Sebo Purity skóra jest wolna od wągrów, a rozszerzone pory, szczególnie licznie występujące w strefie T, ulegają obkurczeniu i przestają być widoczne. Zabieg nie należy do szczególnie czasochłonnych – w zależności od tego, czy mamy w planach oczyszczanie twarzy, czy również dekoltu i pleców, trwa od 60 do 90 minut.

Wszystkie przedstawione powyżej zabiegi cechują się wysoką skutecznością i są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, czego dowodem jest też użyteczna treść zamieszczona na internetowych stronach, poświęconych podobnym zagadnieniom. Warto chociaż od czasu do czasu wzbogacić swoją codzienną pielęgnację o tego typu usługi kosmetyczne, ponieważ ich efekty pojawiają się stosunkowo szybko i trwają przez długi czas, pozwalając cieszyć się gładką, idealną skórą bez niedoskonałości.

About The Author

1 thought on “Bezpieczne metody pielęgnacyjne na lato… czyli jakie?

Dodaj komentarz