morskie stworzenia

Zakynthos 2021 – przepis na magiczne wakacje

Wyspa Zakynthos znajduje się w zachodniej Grecji i jest najbardziej wysuniętą na południe z tzw. Wysp Jońskich. Strome klify i bujna zieleń kształtują Zakynthos, podobnie jak liczne piękne zatoki i krystalicznie czysta woda Morza Jońskiego, które otacza wyspę. Co powinniśmy wiedzieć o tej wyspie? Co warto na niej zobaczyć? Podpowiadamy.

Najpiękniejsze plaże na Zakynthos

Jak można się domyślić, Zakynthos to prawdziwy raj dla wszystkich miłośników słońca i plaż. Najsłynniejszą z nich, często odwiedzaną przez wczasowiczów, jest plaża Navagio, znana również jako zatoka przemytników. Otoczona jest wysokimi i stromymi ścianami skalnymi i jest dostępna tylko od strony morza. W zatoce znajdziemy punkt orientacyjny wyspy — wrak statku przemytników, który osiadł tu na mieliźnie w 1980 roku. Liczni wczasowicze codziennie przypływają tu swoimi łodziami wycieczkowymi. Zrobiono tu już wiele wspaniałych zdjęć, dzięki którym wspominamy wakacje w Grecji. Wynajętym samochodem możemy podjechać na oficjalną platformę widokową nad zatoką.

Zobacz także:  https://www.gazetatargowa.pl/wlochy-2021-przezyj-niezapomniana-przygode-na-poludniu-europy/

Zabytki na Zakynthos

Oczywiście poza różnymi plażami wakacje w Zakynthos oferują nam jeszcze inne rzeczy do zobaczenia. Atrakcją są żółwie morskie, które spotkamy na całej wyspie. Na wielu plażach natkniemy się na ich lęgowiska, których oczywiście nie należy ich dotykać. Miłośnicy morskich stworzeń mogą zarezerwować wycieczkę łodzią ze szklanym dnem, aby obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku, a nawet popływać z nimi. Warto też wybrać się na wyspę Marathonissi, zwaną też wyspą żółwi. Warta uwagi jest również wycieczka do małego miasteczka Limni Keri, które znajduje się na południowym zachodzie wyspy. Zdecydowanie nie możemy przegapić zapierającego dech w piersiach widoku panoramy, który widać z latarni morskiej. Jeśli jesteśmy już w Keri, możemy od razu odwiedzić jaskinie Keri. Formacje skalne i jaskinie opływają łodzie, które można wypożyczyć prywatnie lub zarezerwować w ramach wycieczki z przewodnikiem. W międzyczasie łodzie cumują w różnych miejscach, dzięki czemu można trochę popływać i nurkować. Wycieczka łodzią to zdecydowanie świetny sposób na zobaczenie Zakynthos z innej perspektywy.

Zakynthos to wspaniałe miejsce do zabawy, zwiedzania i odpoczynku. Niezależnie od tego, czy chcemy spędzić nasze wakacje aktywnie, czy wylegując się na plaży, relaksując w SPA i kosztując najlepszej regionalnej kuchni najwięcej ofert zarówno first jak i last minute znajdziemy na https://www.traveligo.pl/.

About The Author

1 thought on “Zakynthos 2021 – przepis na magiczne wakacje

Dodaj komentarz