aranzacja wnetrz

Styl art deco – jak go wprowadzić do wnętrza?

Styl art deco stanowi synonim elegancji, luksusu, jak również sentymentalnego podejścia do tematu stylizacji wnętrz. Przez sentyment rozumie się tęsknotę za tym co charakteryzuje minione epoki, ale jednocześnie nie stoi przy nich murem. Pokazuje potencjał dawnych lat, ale zestawia go z tym co nowe i ekscytujące, a przede wszystkim – funkcjonalne.

​Co to jest styl art deco?

Styl art deco jest bardzo dekoracyjny jak również elegancki. Pełno w nim ozdób typu antyki, jak również łączeń z luksusem jawiącym się w błyskotkach. Dużą rolę odgrywają w nim rozmaite tekstury oraz materiały. Istotne są także figury geometryczne w pakiecie z wszelkiej maści odcieniami przywodzącymi na myśl elegancję. To wszystko łączone jest w taki sposób, aby nadać pomieszczeniu charakteru i utrzymać je w ponadczasowej elegancji.

​Jak urządzić pokój w stylu art deco?

Urządzenie pokoju w stylu art deco powinno rozpocząć się od przygotowania koncepcji. Pamiętajmy o tym, że ma być w nim przede wszystkim luksusowo – to absolutnie priorytet, ale także elegancko no i funkcjonalnie. Postawmy na meble i dodatki utrzymane w tonie geometrycznych dekorów – sprawdzą się różnej maści pikowania. Dodatkowo można je ozdobić różnego rodzaju ćwiekami lub błyszczącymi, ozdobnymi taśmami.

Art deco kocha wszystko, co naturalne – także kolory. Szarości, beże, ciepłe biele, brązy pasują do tego rodzaju wnętrz znakomicie. Można śmiało na nie stawiać. Do tego zdobienia, ale i łączenia je z tym, co aktualnie jest na topie. Można wprowadzić do pokoju jednolitą kolorystykę, ale także łączyć ją. Pamiętajmy jednak o tym, aby zrobić to ze smakiem, aby nie uzyskać tak zwanego misz-maszu. Art deco kocha także kontrasty. Bardzo dobrze jest więc postawić na przykład na jedną czarną ścianę, którą następnie ozdobimy złotą ramą z lustrem.

​W jakich pomieszczeniach odnajdzie się styl art deco?

Nie ma jednej sprawdzonej recepty na wprowadzenie stylu art deco do mieszkania. Tak naprawdę wszystko zależy od naszego indywidualnego poczucia smaku i stylu. Możemy śmiało postawić na to, że będziemy mieli go w całym domu czy mieszkaniu, ale także w jednym wnętrzu. Art deco doskonale ozdobi bowiem zarówno salon, jak i sypialnię oraz kuchnię. Przy właściwym podejściu do tematu możemy śmiało także wprowadzić go do pokoju dziecięcego. Wystarczy nadać mu odrobiny przytulności, aby móc powiedzieć, że czujemy się w tym wnętrzu przyjemnie i bezpiecznie.

About The Author

Dodaj komentarz