pomoc drogowa

Pomoc drogowa – dlaczego korzystamy z jej usług?

Nagła usterka samochodu, kolizja czy wypadek może zdarzyć się każdemu kierowcy, nawet temu najbardziej uważnemu. Takie sytuacje zdarzają się w najmniej przewidywalnym momencie. Bardzo często konieczne jest wezwanie pomocy drogowej. W jakich sytuacjach najczęściej korzystamy z takich firm?

Dlaczego warto skorzystać z usług pomocy drogowej?

Jadąc samochodem na wakacje czy w sprawach służbowych, ciężko jest przewidzieć, że coś niedobrego zdarzy się na drodze. Jednak czasem auto odmawia posłuszeństwa. Wówczas konieczna jest pomoc drogowa w Szczyrku czy w innym mieście. Z pomocy profesjonalnej firmy należy skorzystać przede wszystkim dlatego, że mało który kierowca jest w stanie zdiagnozować usterkę samodzielnie. Awaria samochodu może dotyczyć wymiany uszkodzonej opony lub awarii silnika. W przypadku drugiej sytuacji, bez specjalistycznego sprzętu nie będziemy mogli naprawić samochodu.

Auto nie może długo stać na poboczu, gdyż jest to wbrew przepisom. Dlatego też, w sytuacji, gdy nie możemy samodzielnie poradzić sobie z usterką, musimy skorzystać z pomocy drogowej. Fachowcy mogą naprawić auto na miejscu lub zaholują go do warsztatu, gdzie będzie można sprawdzić jak poważne są uszkodzenia.

Kiedy korzystamy z pomocy drogowej?

Najczęstszym powodem korzystania z usług pomocy drogowej są wypadki i kolizje. W wyniku zniszczenia, auto nie można się nim poruszać po drodze. Wówczas pomoc drogowa Żywiec z nowoczesną lawetą zapewni bezpieczny przewóz auta do serwisu swojego lub wskazanego przez klienta. Pomoc drogowa pomoże także, jeśli samochód wymaga takich usług jak: diagnostyka komputerowa, awaryjne odpalanie, wymiana uszkodzonej opony czy też wypompowanie źle zatankowanego paliwa. Firma może również dowieźć paliwo z najbliższej stacji.

Jednak pomoc drogowa to nie tylko usługi, kiedy pojawi się usterka pojazdu. To również holowanie czy przewożenie aut zabytkowych, motocykli, quadów, transport maszyn rolniczych i transport maszyn budowlanych.

About The Author

Dodaj komentarz