Jaki tani używany samochód kupić do 10 tys. zł?

W Polsce średni wiek auta, którym jeździ przejęty obywatel, wynosi 14 lat. Dlaczego tak wiele osób jeździ autami kilkunastoletnimi? Wpływ na to ma między innymi ich cena – im auto jest starsze, tym jest ona odpowiednio niższa. Jakie modele można kupić, mając do dyspozycji maksymalnie 10 000 zł?

Opel Corsa C

Jednym z popularnych modeli, które można kupić, mając do dyspozycji 10 000 zł, jest Opel Corsa C produkowany w latach 1999- 2016. Idealny do jazdy miejskiej, wygodny i ekonomiczny. Kupując to auto, należy jednak przyjrzeć się dokładnie karoserii, która w przypadku tego modelu jest niestety podatna na uszkodzenia. Obniżyć koszty użytkowania auta można poprzez montaż instalacji LPG.

Peugeot 206

Peugeot 206 to auto produkowane w latach 1998 – 2012 idealnie sprawdzające się w jeździe miejskiej. Niewielkie, kompaktowe często wybierane jest przez początkujących kierowców. Jeżeli samochód jest w pełni sprawny technicznie, jego eksploatacja nie będzie pochłaniała zbyt dużej części domowego budżetu.

Renault Megane

Wybierając samochód do 10 tys. zł warto zwrócić również uwagę na Renault Megane. Model wyposażono w centralne zamki, czujniki deszczu czy alarm. Jeżeli będzie nam zależało na znaczne większej funkcjonalności, wówczas warto wybierać nowsze modele, które jednak nie mieszczą się we wskazanym budżecie. Tanie auta używane Renault Megane to roczniki produkowane w latach 2002 – 2008.

Renault Modus

Renault Modus to kolejny samochód do 10 tys. zł. Model jest ekonomiczny w użytkowaniu, a przy tym kompaktowy, wprost stworzony do jazdy miejskiej szczególnie dla osób, które potrzebują niewielkiego auta, którym łatwo będzie zaparkować w każdym miejscu.

Skoda Fabia

Tanie auta używane, które można kupić za mniej niż 10 000 zł to modele Skody Fabii. Tanie i dobre modele tego auta produkowane były w latach 2005-2006. Taki samochodów będzie idealny dla osób szukających komfortu i wygody, a przy tym dość ekonomicznego pojazdu o niewielkim spalaniu

Gdzie szukać aut nie droższych niż 10 000 zł?

Jeżeli zdecydujemy się na to, że najlepszym dla nas rozwiązaniem będzie samochód z zagranicy warto zajrzeć na stronę internetową carforfriend.pl. To gwarancja nawiązania współpracy z rzetelną firmą, co w przypadku pozyskiwania aut pochodzących spoza obszaru Polski, aby uniknąć poważnych problemów, jest naprawdę bardzo ważne.

Warto również pamiętać o tym, że jeżeli jest taka możliwość, przed zakupem wieloletniego auta musi być sprawdzony dokładnie jego stan techniczny (nadwozie, karoseria, silnik itp.).

About The Author

Dodaj komentarz