wystroj wnetrz

Jak modnie urządzić salon 2022?

Bycie blisko środowiska naturalnego jest na topie już od wielu lat. Nie dziwi więc fakt, że w tym sezonie projektanci bardzo mocno więc stawiają na styl eko, który szturmem wkradł się do najbardziej gorących wnętrzarskich trendów 2022 i niewiele wskazuje na to, aby w tym temacie cokolwiek miało się zmienić. Sprawdźmy więc, jak urządzić pokój dzienny, aby połączyć w nim to, co modne z tym, co nas definiuje i sprawia, że przestrzeń jest mocno spersonalizowana i tym samym – sprzyjająca temu, aby miło spędzając w niej czas.

Moda w salonie 2022 – postaw na personalizację wnętrza

Pokój dzienny ma być przede wszystkim spersonalizowany. Musi być w nim czuć naturę domowników, ich pasje, podejście do życia. Wnętrza które są modne w tym roku, w tym wspomniany modny salon 2022 są pełne kontrastów i sprzeczności. Dlaczego? Dlatego, że to jest właśnie naturalne – dobrze jest tworzyć przestrzeń, która nas identyfikuje nawet wtedy, kiedy z pozoru dodatki czy też kolory zwyczajnie do siebie nie pasują. Bardzo na topie jest uporządkowanie. W praktyce oznacza to, że salon jest podzielony na strefy.

Wyraźnie w nim widać to, gdzie przeznaczono miejsce do spożywania posiłków, a gdzie mamy przyjąć gości czy też sprawić, że odpoczniemy po ciężkim dniu. Pomocne nam w tym mają być zarówno dekoracje, jak również meble. Podział wnętrza na strefy bez zabierania przestrzeni jest także możliwy dzięki lamelom ściennym. Te pionowe deski dały o sobie znać już jakiś czas temu, ale w tym sezonie można śmiało powiedzieć, że przeżywają swój renesans popularności. Można z ich pomocą wykonać ściankę ażurową bez zabierania przestrzeni ani dostępu do naturalnego światła.

Styl eko – najmodniejsze aranżacje salonu 2022

Wśród najmodniejszych dekoracji salonu 2022 wyróżnia się przede wszystkim styl eko. Jest on nastawiony na wykorzystywanie potencjału jaki ma środowisko naturalne. Szalenie modne jest stawianie w nim na naturalne materiały w tym między innymi na drewno, jak również na kamienie naturalne. W tym roku bezapelacyjnie rządzi marmur. Z jego pomocą można stworzyć przestrzeń zarówno przytulną, jak również nowoczesną. Nie bez znaczenia pozostają także takie dekory jak wełna, len czy też bawełna. Projektanci kochają także kolory ziemi, a wśród nich miedzy innymi zieleń, w tym w wydaniu butelkowym. To właśnie ona jest bardzo mocno lansowana i niewiele wskazuje na to, żeby jakoś szybko się to miało zmienić.

About The Author

Dodaj komentarz