snus beznikotynowy

Czym jest beztytoniowy snus i jakie ma właściwości?

Snus jest jedną z popularnych używek, która dostępna jest przede wszystkim w krajach skandynawskich. Obecnie jednak w sprzedaży znaleźć można również beztytoniowy snus. Co dokładnie oznacza ten rodzaj produktu? Jakie wykazuje ona właściwości?

Co to jest snus beztytoniowy?

Beztytoniowy snus, znany również jako saszetki nikotynowe lub snus nikotynowy, to produkt bezdymny i bez tytoniu, którego celem jest uzyskanie efektów podobnych do palenia papierosów czy używania snusu tytoniowego.

Zwykle występuje w postaci małych, wstępnie porcjowanych saszetek zawierających nikotynę i inne składniki, na przykład nadające mu określony smak czy zapach.

Jakie właściwości ma snus bez tytoniu?

Przede wszystkim snus beztytoniowy zapewnia podobne doznania nikotynowe jak tradycyjne wyroby ze snusem na bazie tytoniu, jednak bez użycia prawdziwego tytoniu, co również pociąga za sobą szereg korzyści.

Ze względu na brak tytoniu to odpowiednia alternatywa dla osób, które chcą uniknąć wyrobów tytoniowych, na przykład w celu zminimalizowania jego negatywnego wpływu na zdrowie czy wygląd zębów, które pod wpływem tytoniu mogą się barwić.

Beztytoniowy snus występuje w różnych smakach i aromatach, na przykład zalicza się do nich miętę, owoce, zioła. Smaki mają na celu poprawę ogólnej satysfakcji wynikającej ze stosowania tego rodzaju produktów.

W przeciwieństwie do tradycyjnego snusu, beztytoniowy snus jest też wygodniejszy w używaniu. Użytkownicy mogą dyskretnie umieścić saszetkę między dziąsłem a wargą, umożliwiając wchłanianie nikotyny bez pojawiania się nieprzyjemnego posmaku.

Beztytoniowe saszetki ze snusem są wstępnie porcjowane i dostępne w wygodnym i przenośnym formacie. Są dyskretne, łatwe do przenoszenia i mogą być używane w różnych miejscach, nie generując dymu ani nie wymagając dodatkowych akcesoriów jak zapalniczki, waporyzery.

Warto wskazać, że beztytoniowy snus nadal zawiera nikotynę, może wiązać się z mniejszym ryzykiem dla zdrowia w porównaniu z tradycyjnymi wyrobami tytoniowymi. Ponieważ nie wiąże się ze spalaniem ani nie wytwarza dymu, eliminuje narażenie na szkodliwe chemikalia wynikające z procesów spalania. Należy jednak zawsze pamiętać, że nikotyna uzależnia.

Gdzie można kupić snus bez tytoniu?

Gdy planuje się zakupić woreczki nikotynowe zawierające w składzie nikotynę, tego rodzaju produkty są obecnie oferowane w wielu miejscach – zarówno w sklepach działających stacjonarnie, jak i tych internetowych.

Dzisiaj wiele osób decyduje się na snus online, ponieważ można bez problemów zamówić go z dostawą do swojego domu albo do paczkomatu, dzięki czemu do dyspozycji ma się szeroką gamę wariantów tej używki, także w przystępnych cenach.

About The Author

Dodaj komentarz