paczki

Czy aktualizowanie aplikacji mobilnych jest konieczne?

Aplikacje mobilne są na bieżąco rozwijane. Ich twórcy cały czas dążą do tego, aby były one jak najbardziej dostosowane do potrzeb użytkowników, przez co wiąże się to z koniecznością ich uaktualniania. Dowiedz się sam, dlaczego warto regularnie zwracać uwagę na aktualizacje!

Czy trzeba aktualizować aplikacje?

Istnieje kilka powodów, dla których aktualizowanie aplikacji jest konieczne. I nie ma znaczenia, czy jest to aplikacja bankowa, czy ta umożliwiająca zamawianie produktów spożywczych za pomocą smartfona.

Każda z aktualizacji wprowadza zmiany, które mają za zadanie usprawniać działanie aplikacji, choć czasami nie są widoczne gołym okiem. Należą do nich na przykład te dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Uaktualnienia oferowane przez twórców są szczególnie ważne, jeśli używasz wcześniej już wymienionych aplikacji bankowych, robisz zakupy online albo po prostu posiadasz w smartfonie dokumenty, w których zawarte są Twoje dane wrażliwe. W aktualizacjach często dodawane są specjalne protokoły chroniące Twój smartfon przed wirusami czy atakami hakerów. Zmieniają się one bardzo często, dlatego warto dokonywać uaktualnień na bieżąco.

Są też aktualizacje, które wprowadzają zmiany możliwe do zauważenia w codziennym użytkowaniu. Często dodawane są do nich nowe funkcje i aby je otrzymać, należy wykonać aktualizację. Zdarza się też, że update pozwala na zmianę wyglądu aplikacji, która przyczynia się przykładowo do zwiększenia jej intuicyjności czy też szybkości działania. Za pomocą aktualizacji często wprowadzane są też zmiany w ikonach aplikacji.

Aktualizowanie zmniejsza co prawda pamięć Twojego smartfona, ale mimo to warto uaktualniać posiadane aplikacje. Przyczynia się to w dużym stopniu do komfortu korzystania z nich.

Jak aktualizować aplikacje w telefonie?

Jeśli przekonałeś się już do aktualizowania na bieżąco, warto wiedzieć, jak to zrobić. Przydatna może okazać się automatyczna aktualizacja aplikacji. Będziesz mieć wtedy pewność, że Twoje aplikacje są cały czas bezpieczne i aktualne. Jak tę opcję włączyć?

Jeśli masz telefon z Androidem, wystarczy w ustawieniach Sklepu Play w zakładce z ustawieniami sieci wybrać opcję „Aktualizuj aplikacje automatycznie”. Możesz tam też wybrać, czy wolisz aktualizować je poprzez Wi-Fi, czy też przez dane komórkowe. Zaznacz te aplikacje, które chcesz automatycznie aktualizować – możesz tu dowolnie zarządzać swoimi ustawieniami.

W systemie iOS automatyczna aktualizacja aplikacji to domyślnie włączona funkcja. Jeśli jednak kiedyś przypadkowo ją wyłączyłeś, możesz bez problemu uruchomić ją ponownie w ustawieniach AppStore. Jeśli natomiast chcesz uaktualniać swoje aplikacje ręcznie, po wejściu do AppStore’a wejdź w swój profil i wybierz te programy, które chcesz zaktualizować. Samodzielnie możesz też to zrobić po wejściu na stronę wybranej aplikacji.

About The Author

Dodaj komentarz