tuning auta

Chip tuning – o czym mowa w praktyce?

Każdy z nas chce jeździć autem sprawnym i bezpiecznym, prowadzić je lekko i komfortowo. Jedną z najważniejszych rzeczy są oczywiście umiejętności kierowcy, niemniej jednak nie możemy zapominać o tym, że powinniśmy również zadbać o dobry stan techniczny pojazdu. Coraz większą popularnością wśród kierowców, również aut osobowych, użytkowych, jest chip tuning. Dzięki niemu zdecydowanie zwiększymy parametry pracy auta.

Czym jest chip tuning?

Chip tuning to ogół prac, których celem jest poprawa pracy parametrów silnika, czyli najważniejszego elementu w każdym samochodzie. Choć większości z nas tego rodzaju usługi mogą kojarzyć się wyłącznie z samochodami sportowymi, znanymi z hollywoodzkich filmów, to prawda jest taka, że osiągi można zwiększyć praktycznie w każdym samochodzie, również takim, które wykorzystujemy codziennie do pracy. Kluczową kwestią jest współpraca z dobrym i doświadczonym auto serwisem.

Podnoszenie mocy napędowej silnika trzeba robić umiejętnie, aby nie doprowadzić do jego uszkodzenia. Ważne jest posiadanie niezbędnego wyposażenia, przeprowadzenie testów, np. z wykorzystaniem hamowni (pomiar mocy na hamowni).

Chiptuning skrzyni biegów jest również istotny

Oddając auto w ręce specjalistów, mamy pewność, że diagnostyka silnika, pomiar mocy na hamowni, chip tuning, a także chiptuning skrzyni biegów będą wykonane na profesjonalnym sprzęcie, a wykonanie usługi przyniosą dobry i trwały efekt.

Zwiększenie osiągów można również osiągnąć w przypadku skrzyń biegów. Tu również w pierwszej kolejności kluczowe jest wykonanie odpowiednich pomiarów, na podstawie których mechanik przystąpi do dalszej pracy.

Prace obejmują między innymi:

– odczyt oprogramowania ze sterownika skrzyni,

– opracowanie modyfikacji,

– ponowne programowanie,

– wykonanie jazdy testowej,

– wprowadzenie ewentualnych korekt.

Niezwykle ważne jest to, aby chip tuning został przeprowadzony z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu oraz oczywiście przez mechaników, którzy posiadają doświadczenie. Wtedy będziemy zadowoleni z efektów.

About The Author

Dodaj komentarz