opalowy olej

Olej opałowy – jakie są jego rodzaje?

Wybór paliwa wykorzystywanego do ogrzewania domów lub innych budynków to jedna z ważniejszych kwestii jeżeli chcemy sobie zagwarantować bezpieczeństwo energetyczne. To zagadnienie jest szczególnie ważne w kontekście ogrzewania sezonowego. Popularny jest olej opałowy, a wyróżniamy tu kilka rodzajów. Jest olej lekki, średni, a także ciężki.

Dopasowane do potrzeb użytkowników

Rodzaj oleju będzie zawsze szczegółowo wybierany w kontekście indywidualnych potrzeb użytkowników. Jest to paliwo bardzo chętnie wybierane, jeżeli chodzi o zagwarantowanie ciepła w domach w sezonie grzewczym. Poza tym olej opałowy w Gdańsku albo w innym mieście można kupić bez problemu. Niezwykle powszechnie wykorzystywany będzie olej opałowy lekki, który jest rodzajem najlżejszym w kategoriach tych paliw. Będzie mieć niższe wartości energetyczne, niż inne rodzaje oleju, ale jest bardziej płynny i łatwiejszy do rozpalenia. Jego główne zastosowanie to domowe piece olejowe, zwłaszcza jeżeli chodzi o starsze instalacje.

Niemniej często wykorzystywany będzie olej opałowy średni. Jest bardzo chętnie eksploatowanym paliwem w Polsce i ma wyższą wartość energetyczną, aniżeli olej lekki. Będzie dedykowany do tych większych systemów grzewczych, a dodatkowo może być także paliwem stosowanym w pojazdach z silnikami Diesla.

Jaki olej opałowy wykorzystywany jest w przemyśle?

W różnych gałęziach przemysłu także będzie się wykorzystywać olej. Tu zastosowanie będą mieć oleje ciężkie. Jest to najcięższy rodzaj produktów w tej kategorii. Będzie także najrzadziej stosowany do celów domowego ogrzewania. Taki olej napędowy w Gdyni albo w innym regionie także możemy kupić bez problemu i budzi on szczególne zainteresowanie wśród przedsiębiorców.

Główną zaletą jest tu wysoka wartość energetyczna, a więc siłą rzeczy idealnie nadaje się do zasilania kotłów przemysłowych, a także pieców, czy też innych urządzeń grzewczych wykorzystywanych na przykład w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych. Warto też zauważyć, że specyfikacja i nazewnictwo będą zróżnicowane niejednokrotnie z uwagi na różnice w normach prawnych obowiązujących w danych krajach.

About The Author

Dodaj komentarz