Mocowanie płytek na wybranej powierzchni wymaga właściwego ułożenia oraz nabycia dobrego kleju. W sprzedaży jest wiele różnych produktów tego typu, ale nie wszystkie są tak samo trwałe. W przypadku niektórych problem dotyczy rodzaju opakowania – jest zbyt małe i nie wystarcza lub też duże i część się marnuje.
Klej Geoflex – klej o wielu możliwościach
Jednym z polecanych produktów do płytek jest klej Geoflex. Można od razu zauważyć, że da się go łatwo używać i dowolnie porcjować oraz bez problemu nabyć odpowiednią ilość. W sprzedaży dostępne są różne opakowania, większe i mniejsze, można więc wybrać takie, jakie będzie idealne do danej powierzchni.
Klej Geoflex uznawany jest za bardzo trwały. W większości przypadków użytkownicy chwalą go za łatwość zastosowania – nie trzeba być specjalistą, by położyć płytki estetycznie i dokładnie. Najważniejsze jest wypoziomowanie płytek oraz rozrobienie kleju do oczekiwanej konsystencji.
Dlaczego klej Geoflex może zawieść?
Pomimo doskonałej jakości, czasami zdarza się, że powierzchnia klejona Geoflex nie okazuje się zadowalająca. Wtedy najczęściej chodzi o niewłaściwe ułożenie płyt lub płytek. Zalecany jest system do poziomowania płytek, niezbędny do optymalnego przygotowania podłoża.
Dzięki temu nie pojawiają się nierówności i klej może trzymać mocno. Problemem może okazać się też niewłaściwe rozrobienie produktu. Niektóre powierzchnie wymagają zastosowania bardzo gęstego produktu, w innych przypadkach klej Geoflex musi być bardziej rzadki. Produkt jest sypki – da się go dowolnie rozrabiać.
Klej Geoflex a różnego rodzaju płyty
Dostępny w sprzedaży klej Geoflex jest produktem uniwersalnym. Można za jego pomocą przyklejać nie tylko typowe płytki używane w łazience lub w kuchni. Mocno przytwierdza też duże płyty np. gipsowe i do tego na różnych powierzchniach. W większości przypadków konstrukcja utrzymuje się latami.
Podsumowując, nowoczesne kleje do płytek, m.in. Geoflex, okazują się bardzo mocne i trwałe. Ich ważną zaletą jest tez możliwość dozowania ilości produktu i ustalania jego gęstości.
About The Author
Zobacz również
-
Jak działa funkcja awaryjnego otwierania w napędach do bram garażowych?
-
Czym różni się terapia rodzinna od terapii indywidualnej?
-
Czy świadectwa efektywności energetycznej są obowiązkowe przy sprzedaży domu?
-
Monitoring alarmowy – jak działa w praktyce?
-
Książka o numerologii – klucz do zrozumienia liczb w naszym życiu